Walka z internetowym hejtem

Hejt, mowa nienawiści w tym znieważanie czy pomawianie innych z pomocą środków masowego przekazu jakim jest internet, to zjawisko coraz bardziej powszechne i dotykające coraz większej liczby osób. Ofiarami stają się zarówno osoby fizyczne ja również firmy, fundacje, stowarzyszenia i podmioty działające w sferze publicznej. Hejt może prowadzić do wielu szkodliwych następstw. W przypadku osób fizycznych, może nie tylko godzić w naszą godność, ale także wywoływać różne stany emocjonalne a nawet prowadzić do silnych zaburzeń zdrowotnych w tym przewlekłej depresji. Zdarza się, że następstwem działań internetowych hejterów są próby samobójcze ich ofiar. W przypadku firm i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, hejt może wpływać na złe postrzeganie ze strony kontrahentów i prowadzić do spadku obrotów a czasami nawet do bankructwa i upadłości. W przypadku fundacji, stowarzyszeń czy organizacji pożytku publicznego, hejt wpływa na ich postrzeganie w odbiorze społecznym powodując niejednokrotnie utratę społecznego zaufania.

Czy możemy bronić się przed hejtem ?

Tak, a nawet powinniśmy. Służą ku temu zarówno przepisy prawa karnego jak i prawa cywilnego. Oczywiście, walka z hejterami nie należy do najłatwiejszych, jednakże zawsze warto walczyć o swoją godność jak i o naprawienie krzywd, których doznaliśmy na skutek godzących w nasze dobra działań innych osób.

Jeśli mielibyście Państwo tego typu problemy to zapraszamy do kontaktu z zespołem naszej Kancelarii, na który składają się zarówno doświadczeni prawnicy jak i detektywi wspierający choćby w zebraniu odpowiedniego materiału dowodowego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *