Upadłość konsumencka po 24 marca 2020 r. – kolejny sukces naszych prawników.

Niniejszym wpisem chcielibyśmy Państwu przypomnieć, że od 24 marca 2020 r. obowiązują znowelizowane przepisy prawa upadłościowego. Co takiego się zmieniło w stosunku do poprzednio obowiązującej procedury ?. Podstawową zmianą jest przede wszystkim brak negatywnych przesłanek powodujących często oddalenie wniosku o upadłość konsumencką tj. winy czy rażącego niedbalstwa po stronie dłużnika. Obecnie niezależnie od tego czy dłużnik przyczynił się do swojej niewypłacalności czy też wynika ona wyłącznie z niezależnych od niego zdarzeń losowych, dłużnik ma szansę uzyskać postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Sporo zmian dotyczy także postępowania , które toczy się już po wydaniu przez sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Wydłużeniu uległy bowiem terminy ewentualnego planu spłaty. O ile na gruncie poprzednio obowiązujących przepisów, mógł on być wydany na okres maksymalnie 3 lat o tyle teraz w niektórych przypadkach (szczególnie zaś w sytuacjach kiedy dłużnik w sposób ewidentny zawinił w doprowadzeniu się do stanu niewypłacalności), plan spłaty będzie mógł zostać wyznaczony nawet na okres 7 lat. Z reguły będą to jednak przypadki odosobnione, a plany spłaty będą wyznaczane na okres do 3 lat. Chcielibyśmy także podkreślić, że plan spłaty ustalany jest w oparciu o możliwości finansowe dłużnika.

Pragniemy także pochwalić się kolejnym sukcesem jaki udało nam się osiągnąć, a więc pozytywnym rozstrzygnięciem przez sąd w kwestii upadłości konsumenckiej. Sprawa była o tyle trudna, że na liście wierzytelności znajdowało się kilkunastu różnych wierzycieli a nasz klient wpadł w tzw. pętlę finansową, z której nie byłby już w stanie wybrnąć w jakikolwiek inny sposób.

W przypadku gdyby potrzebowali Państwo skorzystać z pomocy naszego prawnika, zapraszamy do kontaktu tel. 538 166 433 w godzinach pracy Kancelarii lub całodobowo pod adresem e-mail: biuro@twkancelaria.eu

Prowadzimy także:

  • sprawy nakazów zapłaty,
  • powództwa przeciwegzekucyjne,
  • skargi na czynności komornicze,
  • negocjacje z wierzycielami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *