Striptiz a podatki

W ramach ciekawostki przedstawiamy Państwu jedną z interpretacji dyrektora Krajowej Izby Skarbowej, a konkretnie interpretację nr: 0112-KDIL3-1.40 11.99.2018.1.AN

O interpretację prawa wystąpiła kobieta prowadząca działalność polegającą na świadczeniu usług erotycznych za pomocą portalu internetowego. Usługi te polegały generalnie na tym, że klient w trakcie połączenia poprzez internet ma możliwość kontaktu wizualnego oraz wydawania poleceń w trakcie wcześniej ustalonego i opłaconego czasu. Formę płatności stanowią wirtualne żetony, które mogą być później wymienione na realną walutę. Działalność była wykonywana przez kobietę osobiście a sama zainteresowana chciała się dowiedzieć w jaki sposób powinny być rozliczone dochody uzyskane przez nią z prowadzonej działalności.

Dyrektor Krajowej Izby Skarbowej orzekł, że przychody z wykonywanych przez zainteresowaną czynności nie spełniają cech uznających je za osiągnięte w ramach działalności gospodarczej. W z tym traktować je należy jak przychód osiągany z osobiście wykonywanej działalności artystycznej, literackiej, naukowej, trenerskiej, oświatowej i publicystycznej, w tym z tytułu udziału w konkursach z dziedziny nauki, kultury i sztuki oraz dziennikarstwa, jak również przychody z uprawiania sportu, stypendia sportowe przyznawane na podstawie odrębnych przepisów oraz przychody sędziów z tytułu prowadzenia zawodów sportowych a co za tym idzie rozliczać według skali podatkowej zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Oczywiście żywimy nadzieję, że interpretacja dotyczy zarówno Pań jak i Panów w przeciwnym wypadku mielibyśmy przejaw jawnej dyskryminacji płciowej w prawie podatkowym;)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *